Facebook
Twitter
Kontakt
polski Nederlands Deutsch English Yкраїнський
Agencja pracy tymczasowej i doradztwa personalnego

Work Support wspiera klub sportowy Niwka Sosnowiec - 14:17

Amatorski Klub Sportowy Niwka Sosnowiec powstał w 1917 r. i z pewnością należy do klubów o bogatych tradycjach. Do najlepszych piłkarzy, którzy bronili barw niweckiego klubu można wymienić m.in.: Wojciech Tyc, Jerzy Mikołajów, Jerzy Wilim, Robert Chudy, Zbigniew Gręda, Tomasz Knap, Andrzej Milczanowski, Artur Nowak, Tomasz Owczarek, Dariusz Wykurz. Największym dotychczasowym sukcesem piłkarskim klubu była gra w II lidze w latach 1971-1976, a następnie w sezonie 1984/1985.

Tak długo jak mecenat nad klubem pełniła kopalnia Niwka, AKS  rozwijał się prężnie. Po transformacji ustrojowej, kiedy skończyła się dotacja kopalni, klub zaczął borykać się z problemami finansowymi. Jednak należy podkreślić, iż mimo wielu kłopotów nie zniknął ze sportowej mapy Polski.

Dzisiaj AKS Niwka Sosnowiec może poszczycić się drużyną piłkarską w klasie okręgowej z aspiracją na grę minimum w III lidze, czterema grupami młodzieżowymi oraz sekcją kick-boxingu.

Aby wesprzeć klub Niwka Sosnowiec Work Support ufundował młodym piłkarzom ze szkółki sportowej SP Orliki nowe stroje, w których prezentują się wspaniale! Podziękowania jakie dostaliśmy utwierdzają nas w przekonaniu, że naprawdę warto pomagać!


„Zarząd Amatorskiego Klubu Sportowego „Niwka” w Sosnowcu oraz rodzice serdecznie dziękują firmie Work Support za ufundowanie nowych strojów dla naszych młodych orlików.

Dzięki Sławkowi Knapowi i firmie Work Support nasze Orliki, które trenuje Tomasz Owczarek i Kamil Korepta mają nowe stroje, które prezentują się znakomicie, a w opinii dzieci są lekkie i przewiewne.

Z tego też powodu chcielibyśmy serdecznie podziękować Pani Monice Kłusek - Prezes firmy Work Support oraz Sławkowi Knapowi. Dzieciom stroje się strasznie podobają i są szczęśliwi.

W jednej z reklam, którą wszyscy znamy słyszymy: „na świecie są rzeczy bezcenne, za resztę zapłacisz kartą …”. Dzisiaj mogliśmy się wszyscy przekonać, jak wielką radość może sprawić naszym Orlikom tak wspaniały prezent. Uśmiechy na twarzach – to właśnie „rzeczy bezcenne”.

Jeszcze raz w imieniu Rodziców, dziękujemy Pani Moniko!

Rodzice

<< Powrót