Facebook
Twitter
Kontakt
polski Nederlands Deutsch English Yкраїнський
Agencja pracy tymczasowej i doradztwa personalnego

Cechy charakterystyczne holenderskiego rynku pracy

Holandia to kraj, który jest otwarty na polskich migrantów. Z pewnością w niektórych sektorach, gdzie poszukiwani są entuzjastyczni i kompetentni pracownicy, zostaniesz przyjęty z otwartymi ramionami. Ważne jest abyś przygotował się dobrze do swojej nowej przygody. Dlatego podstawą jest dowiedzieć się jak dostać się na holenderski rynek pracy, ale też i jak się na nim utrzymać.

Holenderski rynek pracy: elastyczny i uregulowany

Duża część holenderskiego rynku pracy jest elastyczna. Wielu ludzi pracuje na podstawie tymczasowej umowy o pracę. Często są stworzone przez tak zwane agencje pracy tymczasowej. Może się na przykład okazać, że będziesz pracować w firmie technicznej. A więc to agencja pracy tymczasowej jest Twoim pracodawcą, a nie firma. To oznacza również, że to ona odpowiada za Twoją wypłatę. Firma, w której rzeczywiście pracujesz zajmuje się innymi rzeczami, jak na przykład administrowaniem Twoich zadań do wykonania czy bezpieczeństwem miejsca pracy.

Sprawdź umowę o pracę

Tylko dokładnie sprawdzając co dokładnie podpisujesz, uchronisz się przed pomyłką. Kim jest pracodawca, gdzie będziesz pracować, jakie są Twoje obowiązki i ile godzin tygodniowo musisz przepracować. Oczywiście pilnuj też kwestii wypłaty. Czy wystarczy Ci na życie?

Holenderskie społeczeństwo

Oczywiście ważne jest również rozważenie z góry tego za co zamierzasz żyć i co będzie potrzebne do twojej egzystencji. Ile powinieneś zarobić? Jakiego ubezpieczenia potrzebujesz? Warto też sprawdzić czy życie tam jest droższe niż w Polsce. Będziesz spotykać inną kulturę. A to pomaga Ci poznać ten nowy kraj na wylot. A co z życiem w społeczeństwie? To są wszystkie pytania, które trzeba zadać sobie wcześniej, jeśli chcesz aby był to przyjemny pobyt.

Film informacyjny

Reprezentanci agencji pracy tymczasowej w Holandii, ABU i NBBU, wraz z EURES, Platformą Komisji Europejskiej ds. Mobilności Zawodowej, współpracowały w sprawie zrozumiałego filmu informacyjnego dotyczącego pracy (tymczasowej) w Holandii. Znajdziesz go tutaj:

https://youtu.be/-N_s5El3Y0o (Polska wersja)

<< Powrót